Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Klubowe Mistrzostwa Polski w biegach na orientację

Fantastyczny występ zanotowali nasi zawodnicy, którzy w weekend 18-20 maja rywalizowali w I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski w biegach na orientację w Otroczu koło Kraśnika i Lublinie. Nasza 27-osobowa reprezentacja wywalczyła w sumie 8 miejsc medalowych i aż 206 punktów do klasyfikacji generalnej co spowodowało, że po raz pierwszy w historii znalazła się po pierwszej rundzie KMP wśród 8 najsilniejszych klubów w Polsce.

Pierwszego dnia Mistrzostw zawodnicy rywalizowali w biegach sztafetowych. Trasy wytyczone zostały w bardzo trudnym lesie naszpikowanym głębokimi, lessowymi jarami, gdzie miejscami bieganie, po obfitych opadach deszczu przypominało poruszanie się po pochylonej tafli lodowiska. W tym wyjątkowo trudnym terenie fantastycznie spisały się nasze młodzieżowe sztafety, które wywalczyły 2 pierwsze i dwa trzecie miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęły sztafety dziewcząt w kategorii K14 w składzie: Hanna Perfikowska (Społ. SP), Alicja Kędzior (Społ. SP) i Iga Müller (SP4) oraz w M12 sztafeta w składzie: Adam Zaremba (Społ. SP), Paweł Perfikowski (Społ. SP) i Władysław Cepurdej (SP4). Z kolei na 3 miejscu bieg ukończyła sztafety w kategorii K16 w składzie: Katarzyna Cepurdej (SP4), Nina Cepurdej (SP5) i Natalia Pudlis (SP5) i druga sztafeta chłopców w kategorii M12 – Wiktor Droń (SP6), Mikołaj Pękal (SP6) i Wiktor Rygielski (Społ. SP). Do tego jeszcze miejsce 4 tuż za podium zdobyła sztafet młodzików w kat. M14. Tak fantastyczny występ naszej młodzieży, mimo że nie dysponujemy jeszcze szeroką kadrą w starszych kategoriach, spowodował, że po pierwszym dniu Klubowych Mistrzostw Polski UMKS Kwidzyn znajdował się na 4 miejscu, przegrywając jedynie z Wawelem Kraków, UNTS Warszawa i UKS Orientuś Łódź.

Drugiego dnia w tym samym terenie zawodnicy rywalizowali na dużo dłuższych dystansach klasycznych i tym razem ponowie nasi zawodnicy pokazali, że są świetnie przygotowani do sezonu zarówno pod kątem technicznym jak i kondycyjnym. Kolejny raz doskonale zaprezentowali się przede wszystkim zwyciężczyni w kat. K14 Iga Müller oraz zdobywca 2 miejsca (po przegranej zaledwie o 6 sekund) Władysław Cepurdej w kat. M12.

Ostatniego dnia Mistrzostw zawodnicy rywalizowali na Osiedlu Młodych w Lublinie na dystansach sprinterskich. Ponownie z doskonałej strony zaprezentował się Władysław Cepurdej, który wywalczył 2 miejsce w kat M12, ponownie przegrywając jedynie o 3 sekundy. Oprócz niego na podium znalazła się jeszcze nasza reprezentantka kraju Hanna Perfikowska w kat. K14, która zawody ukończyła na 3 miejscu.

Dzięki tym doskonałym występom UMKS Kwidzyn po raz pierwszzy w historii po I rundzie Klubowych Mistrzostw Polski wszedł do do grona 8 najsilniejszych klubów w Polsce.Teraz wypada trzymać kciuki aby jesienna runda KMP w lasach bieszczadzkich koło Rzeszowa była równie udana dla naszych zawodników abyśmy mogli się cieszyć z historycznego awansu naszych biegaczy do grona klubów pierwszoligowych.

 

f t g m