Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

6 tytułów Mistrza Województwa i 35 medali w jeden weekend

18 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego w klasycznym biegu na orientację i 17 medali Pucharu Pomorza 2017 na średnim dystansie. Takim dorobkiem zakończył się start naszych zawodników w zawodach rozegranych w ostatni weekend w okolicach Gdańska i Gdyni.

Najpierw, w sobotę 16 września zawodnicy biegali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego na górzystym i podmokłym terenie w Bąkowie koło Gdańska. W tych trudnych warunkach najlepiej z naszych zawodników poradzili sobie Diana Wejtko (kategoria K10 – SP 6), Iga Müller (K12 – SP4), Grażyna Krzysztofiak (K55+), Hubert Joniec (M10N), Franciszek Reniecki (M18 – Społeczne LO), Edward Pokora (M65/70), którzy wywalczyli złote medale i tytuły Mistrzowskie. Srebrne medale zdobyli Kinga Kostek (K10 – SP 4), Hanna Perfikowska (K14 – Społeczna SP), Adam Zaremba (M10 – Społeczna SP), Mateusz Soliwoda (M14 – SP z OMS), Zbigniew Mądrzyński (M55/60), a brązowe Weronika Witońska (K10 – SP 6), Alicja Kędzior (K12 – Społeczna SP), Mikołaj Pękal (M10 – Społeczna SP), Bartosz Chmielowski (M12 – SP4), Wiktor Müller (M14 – SP4), Rafał Gąsior (M16 – Gimn. 2), Tomasz Müller (M45/50). W sumie zawodnicy UMKS zdobyli 6 złotych, 5 srebrnych oraz 7 brązowych medali i okazali się najliczniejszą i najskuteczniejszą drużyną Mistrzostw, jak również potwierdzili swoją dominację w kategoriach młodzieżowych na Pomorzu.

Następnego dnia, nie zwalniając tempa do weekendowych trofeów kwidzynianie dorzucili jeszcze 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych medali Pucharu Pomorza na średnim dystansie w Gdyni. Tym razem na najwyższym stopniu podium stanęli Diana Wejtko (K10), Hanna Perfikowska (K14), Natalia Deyna (K16 – Społeczne LO), Grażyna Krzysztofiak (K55+), Franciszek Reniecki (M18). Na drugim miejscu zawody ukończyli Weronika Witońska (K10), Iga Müller (K12), Wiktor Müller (M14), Michał Wejtko (M35/40), Zbigniew Mądrzyński (M55/60), Edward Pokora (M65/70), a na trzecim Alicja Kędzior (K12), Wiktor Droń (M10 – Społeczna SP), Hubert Joniec (M10N), Bartosz Chmielowski (M14), Rafał Gąsior (M16), Przemysław Jędras (M21).

Dzięki tak dobrym wynikom UMKS wykonał duży krok w kierunku pierwszego w historii klubu zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Pomorza 2017 i obrony tego tytułu w klasyfikacji młodzieżowej .

f t g m