Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Cała Polska biega z mapą 2014 w Kwidzynie

Rekord frekwencji w Kwidzynie

128 osób wybrało się z mapą na trasę „Cala Polska biega z mapą” w Kwidzynie, którą w tym roku zbudowano na nowej mapie sprinterskiej „Osiedle Piastowskie”. Centrum zawodów zorganizowano przy boisku do koszykówki na obiekcie „Orlik”.

sponsorzy cpbzm 2014

Centrum zawodów wybrane zostało nie przypadkowo. W tym samym czasie na boisku piłkarskim „Orlika” rozgrywany był coroczny turniej piłkarski organizowany przez Powszechną Spółdzielnię Mieszkaniową „Renawa”, jednego z głównych partnerów akcji „Całą Polska biega z mapą” w Kwidzynie. Dzięki temu na przygotowaną trasę wyruszyło prawie 130 zarejestrowanych młodych adeptów orientacji plus wiele dorosłych osób i opiekunów, a dodatkowo mieliśmy prawie 400 kibiców i osób, które prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu miały bezpośrednią okazję zetknąć się z wiedzą o biegach na orientację.

Każdy, kto przyszedł aby poruszać się w formie biegowej lub spacerowej otrzymał od organizatorów mapę do biegów na orientację oraz pamiątkową koszulkę i ciepłą kiełbaskę, ufundowane przez PSM „Renawa”. Wykonanie mapy sfinansowało Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Na trasie ustawionych było 19 punktów kontrolnych, jednak ze względu na profil trasy, każdy samodzielnie mógł zdecydować jak długi odcinek pokona. Na koniec imprezy, dzięki przychylności pomorskich, a w szczególności kwidzyńskich firm i samorządów, wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najważniejszym jest jednak to, że absolutną większość uczestników imprezy stanowili młodzi ludzie w wieku od 8 do 12 lat. To wspaniały wiek aby rozpocząć przygodę z biegami na orientację. Mam nadzieję, że znaczna część tej młodzieży już wkrótce będzie reprezentowała barwy UMKS Kwidzyn. Jeszcze 3 lata temu naszego klubu nie było na sportowej mapie Kwidzyna a dziś prawie 30 młodych zawodników regularnie uczestniczy w treningach i zawodach. Widać, że nasza codzienna praca przynosi efekty.

Kilka nagród losowanych wśród uczestników ufundowanych zostało przez PSM „Renawa” oraz dzięki Staroście Kwidzyńskiemu i Paniom Wójt Gminy Kwidzyn i Gminy Sadlinki. Jak co roku również City Pizza ufundowała 2 rodzinne zaproszenia na obiad do swojej restauracji a Fitness Centrum MAGNUM przekazało 4 karnety na swoje atrakcje i zajęcia. Do tego upominki dla uczestników przekazali trzej główni sponsorzy UMKS Kwidzyn – Burmistrz Miasta Kwidzyna, PGNiG Oddział Handlowy w Gdańsku oraz International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. W sumie rozlosowana prawie 30 nagród.

Mamy nadzieję, że za roku będziemy mogli mówić o kolejnym rekordzie frekfencji.

Tak więc do zobaczenia za rok.

 

f t g m