Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Aktualności Cała Polska Biega z Mapą 2013

 

Już w najbliższą sobotę, 11 maja, w lasach na Miłosnej po raz drugi w Kwidzynie obędzie się wielkie bieganie po lesie z mapami. Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Cała Polska biega z mapą” w Kwidzynie jest Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie, mający swoją siedzibę przy Szkole Podstawowej nr 4, ale zrzeszający uczniów z kilku kwidzyńskich szkół.

Centrum organizacyjne imprezy zorganizowane zostało na terenie Ogrodu Dendrologicznego Nadleśnictwa Kwidzyn, w pobliżu Leśniczówki Miłosna. Tam, każdy kto przyjdzie aby poruszać się w formie biegowej lub spacerowej, otrzyma od organizatorów mapę do biegów na orientację, a 200 pierwszych uczestników na mecie kiełbaskę z zaproszeniem do wspólnego ogniska. Uczestnicy dobrze byłoby aby wyposażyli się w kompas i dużo dobrego humoru.

Podczas akcji „Cała Polska biega z mapą” wyznaczone będą trzy trasy. Trasa Rodzinna (ok 1,8 km) przeznaczona jest dla najmłodszych i osób początkujących. Trasa ta będzie przygotowana tak, by osoby które nie znają się jeszcze na orientacji mogły ją pokonać po rozwieszonych w lesie wstążeczkach, jednak Ci którzy będą umieli czytać mapę, będą mogli robić wiele skrótów i trasę pokonać dużo szybciej. Poza tym wyznaczona będzie trasa krótka (ok. 2,5 km) dla zawodników posiadających już jakiekolwiek doświadczenie w poruszaniu się z mapą po lesie oraz trasa długa ( 4,4 km) dla tych, którzy chcą się sprawdzić na trasie nieco trudniejszej. Wszystkie trasy przygotowane są jednak rekreacyjnie, ponieważ nie będą prowadzone żadne klasyfikacje sportowe a wszyscy którzy wyjdą na trasę i zaliczą choćby jeden punkt kontrolny wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez kwidzyńskich przedsiębiorców.

UMKS jak zwykle mógł liczyć na przychylność kwidzyńskich firm dla popularyzacji biegów na orientację w mieście. Główną nagrodę losowaną na zakończenie akcji będzie dobrej klasy odkurzacz ufundowany przez firmę MOP Serwis. City Pizza ufundowała 2 rodzinne zaproszenia na obiad do swojej restauracji, Vento – Kominki przekazało 2 zestawy grillowe, Park Linowy i Fitnes Centrum MAGNUM przekazały po dwa karnety na swoje atrakcje i zajęcia, a Nadleśnictwo Kwidzyn oraz firmy Ser – Tech i Vega Studio Adv. zabezpieczyły wspólne ognisko i poczęstunki na mecie. Do tego drobne upominki dla najmłodszych przekazali dwaj główni sponsorzy UMKS Kwidzyn – PGNiG Oddział Obrotu Gazem w Gdańsku i firma ASMET z Czerska. Nagród jest więc sporo i każdy za swój wysiłek może być choć trochę nagrodzony.

Organizatorzy do udziału w akcji „Cała Polska biega z mapą” zapraszają przede wszystkim uczniów kwidzyńskich szkół w każdym wieku i całe rodziny. Nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych, jednak młodzież niepełnoletnia startować może za zgodą lub pod opieką dorosłych.

Każdy kto chciałby wziąć udział w imprezie i pokonać jedną z przygotowanych tras, powinien w sobotę 11 maja pomiędzy 11.00 a 12.30 dotrzeć na teren Ogrodu Dendrologicznego przy skrzyżowaniu ulic Miłosna i Leśna i odebrać specjalnie na tę okazję przygotowaną mapę. W centrum imprezy uzyskać będzie można informacje szkoleniowe pomocne w pokonywaniu tras. Losowanie nagród odbędzie się o 13.30. Dodatkowe informacje na temat całej akcji można też uzyskać na stronach internetowych www.biegajzmapą.pl i www.umkskwidztyn.pl oraz pod numerem telefonu 500 175 747.

 

f t g m